You are currently viewing Viskas apie IFBT

Viskas apie IFBT

IFBT (angl. International Federation of Beach Tennis) yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas – populiarinti paplūdimio tenisą sveikoje, draugiškoje ir įtraukiančioje aplinkoje. Ji įkurta 1995 m. Ravenoje (Italija), o 2020 m. savo būstinę perkėlė į Barseloną (Ispanija).

Šiuo metu šiai organizacijai priklauso Nariai iš 25 skirtingų valstybių, kurių žaidėjai, dalyvaudami IFBT paplūdimio teniso turnyruose, yra įtraukiami į globalią žaidimo sistemą, užtikrinančią kiekvienam dalyviui bent po tris susitikimus kiekvienų varžybų metu. Tokie reitinginiai paplūdimio teniso turnyrai nuolat vyksta organizacijos Narių valstybėse, o kartą per metus IFBT organizuoja pasaulio ir Europos paplūdimio teniso čempionatus.

IFBT paplūdimio teniso turnyrai: kategorijų pasirinkimas 

Reitinginiuose paplūdimio teniso turnyruose dalyviai, pagal įgytą patirtį ir pasiektą žaidimo lygį, gali pasirinkti dalyvauti šiose kategorijose: 

  • Pradedančiųjų (angl. beginners) – žaidėjai, kurie neseniai pradėjo mokytis žaisti paplūdimio tenisą ir anksčiau neužsiiminėjo kitu rakečių sportu.
  • Nedaug pažengusiųjų (angl. intermediate) – žaidėjai, kurie kiek ilgiau praktikuoja paplūdimio tenisą ir gali neklysdami apsikeisti nedideliu kiekiu smūgių.
  • Pažengusiųjų (angl. advanced) – žaidėjai, kurie turi gerokai daugiau patirties, tačiau dar nėra pasiekę aukšto meistriškumo.
  • Stipriai pažengusiųjų/atvira (angl. pro/open) – aukšto meistriškumo žaidėjai.

Be šių pagrindinių kategorijų yra išskiriama ir papildoma virš (angl. over) kategorija, kurioje žaidėjai yra skirstomi pagal amžių: virš 30 m., virš 40 m. ir virš 50 m. 

IFBT reitingavimo sistema ir reitinginiai taškai

Priklausomai nuo žaidėjų užimtos vietos, šiems yra suteikiami reitinginiai taškai, kurie yra kaupiami bendroje IFBT reitingavimo sistemoje, tačiau atskirai skaičiuojami kiekvienoje minėtoje kategorijoje. Šiuo metu šioje sistemoje yra užregistruoti 175 lietuviai. Tuo tarpu kaimyninėje Lenkijoje registruotas 81 žaidėjas, o Latvijoje – 124. 

Reitinginiai paplūdimio teniso turnyrai Lietuvoje

Lietuvoje pirmasis IFBT paplūdimio teniso turnyras įvyko 2021 m. liepos 3 d. ir sulaukė itin didelio susidomėjimo – jame dalyvavo daugiau nei 100 žaidėjų. Šį ir kitus reitinginius turnyrus Lietuvoje organizuoja Paplūdimio teniso mokykla – tokių turnyrų jau įvyko 10. Lenkija nuo 2017 m. suorganizavo taip pat 10 IFBT turnyrų, o Latvija, nuo 2016 m. – 2. Iki vasaros pradžios Paplūdimio teniso mokykla yra numačiusi surengti dar 7 IFBT turnyrus. 

Artimiausias reitinginis paplūdimio teniso turnyras vyks vasario 26 d. Smėlio arenoje, Vilniuje. Kviečiame registruotis telefonu +37063044997 arba el. paštu ifbtlithuania@gmail.com.

Daugiau informacijos apie reitinginius turnyrus, reitingus ir taisykles rasite čia: https://www.ifbt.eu.

PTM: IFBT paplūdimio teniso turnyras

IFBT paplūdimio teniso turnyrai

 

Parašykite komentarą